Cevizli Kurabiyemiz hakkında

Aradığınız yapımı kolay, resimli, şekil şekil cevizli kurabiye tarifleri mi? O halde doğru adrestesiniz. Ama isterseniz bu kurabiye tariflerine geçmeden önce kurabiye tarihine kısa bir göz atalım ki bilgimiz tam olsun.

İlk kurabiyelerin sadece fırın sıcaklığı tespiti için yapıldığı biliniyor. Eskiden fırıncılar çok küçük miktarlardaki pasta hamurlarını fırınlarının sıcaklığını test etmek için kullanırlarmış. Bu ufak test hamurlarına da kurabiye derlermiş. Yani bugün kurabiye olarak bildiğimiz ve hemen her gün karşımıza çıkan bu tatlının böyle tesadüfi bir geçmişi bulunuyor.

Türkiyede aşçılar ve ev hanımları tarafından oldukça iyi bilinen cevizli kurabiye, ev hanımlarının günleri için pişirdikleri ve pastanelerden günlük olarak alabileceğiniz bir kurabiyedir. Bu tatlı ya da tuzlu kurabiyeler çocuklar tarafından da oldukça sevilmekte ve hamuruna eklenen cevizin içerdiği vitaminlerle çocuklar için oldukça sağlıklı ve besleyici olmaktadır.

Tereyağı konularak yapılan cevizli kurabiye, ceviz haricinde içine üzüm gibi daha farklı malzemeler eklenerek çeşitli tatlar elde edilebilen bir kurabiye çeşididir.

Cevizli kurabiyeyi saklamak isterseniz hava geçirmeyen bir kabın içerisin yaklaşık 5 gün kadar tazeliğini kaybetmeden saklayabilirsiniz. Unutmayın içerisine farklı malzemeler katarak çok çeşitli ve farklı lezzetlerde cevizli kurabiye elde edebilirsiniz.

Endüstriyel olarak üretilen hazır cevizli kurabiyeleri markette bulabileceğiniz gibi bir çok aşçının ve ev hanımının tercih ettiği gibi geleneksel yollardan da bu kurabiyeyi sitemizde yer alan tarifler aracılığıyla evinizde kolayca hazırlayabilirsiniz.